Re: ..

Datum: 14.12.2009 | Vložil: Týna-chs Jerth

To je dobře, že čajík pomohl. Druhý problém už bude horší. Samička je dost mladá, nevím od kolika jí máš, takže ještě to může být počáteční bázlivost. Osobně nevidím nic špatného na tom, že spolu máte takto úzký kontakt. Myslím, že také hodně záleží na tom, kde jí pouštíš. Pokud jí pustíš na zem, myslím, že se ráda proběhne, jde o to, zda ti přiběhne zpět. Nevím zda je z chs nebo ze zverimexu a do jaké míry tě poslouchá. Nicméně pokud umí přiběhnout na zavolání zataras škvírky a pusť jí po zemi. Pokud neodejde a bude se držet u tebe je možné, že si ještě nezvykla nebo cítí něco špatného např. kdybyste měli pejska a on se někdy vyčůral na koberec nebo kočku od sousedů, kterou jste hlídali. Příčin může být mnoho, jednou z nich také ta, že je prostě jen bázlivá :)
Mohu ti dát příklad, jak by reagovala moje samička Amélie. Pokud by prostor znala například můj starý pokoj, prošmejdila by ho a vrátila se ke mně, buď sama nebo na zavolání, ale pokud jí pustím na zem v mém novém pokoji (přestěhovali jsme se minulý týden) nezná to tu, nezná pachy a bude se držet u mě na dosah ruky.
Víc ti k tomu asi nepovím :)

Přidat nový příspěvek